sok z brzozy

Co powinniśmy wiedzieć o soku z brzozy?

Sok z brzozy w naturalnej medycynie jest znany od bardzo dawna. Znany jest jako środek, który zapobiega schorzeniom oraz pomaga w procesie leczenia. To drzewo kojarzy się nam najczęściej z białym pniem oraz zielonymi liśćmi bardzo soczystymi. Brzoza upiększa nam krajobraz, ale do tego posiada mnóstwo właściwości prozdrowotnych. Z kolei sok uzyskany z tego drzewa ma wiele składników wartościowych. Największą liczbę znajdziemy w soku właśnie z pnia brzozy. Brzozowy sok zawiera przeciwutleniacze naturalne, aminokwasy, garbniki, żelazo, miedź, potas oraz wapń. Jest ceniony przez swoje właściwości, które wzmacniają odporność, leczą wrzody żołądka, choroby nerek, krwionośnego układy, rwy kulszowej, jak i także całe mnóstwo innych.

Na co nam pomoże sok z brzozy?

W związku z bardzo bogatą zawartością składników cennych dla naszego zdrowia, sok brzozowy jest wskazany na masę dolegliwości. Picie soku właśnie z brzozy wspomoże nasz organizm w leczeniu oraz zapobiegnie wielu schorzeniom.

Przeciwwskazania soku z brzozy

Nawet produkt tak bogaty w składniki oraz specyfik naturalny przeciwwskazany jest w przypadkach niektórych. Kiedy po sok z brzozy nie powinniśmy sięgać? Na pewno, gdy jesteśmy uczuleni na pyłek brzozy. Do tego, gdy mamy nadwrażliwość, która się objawia skórnymi reakcjami jak swędzenie czy też wysypka. Nie możemy pić tego soku także, gdy cierpimy na niewydolność moczowego układu czy też niedrożność moczowych dróg. Wykluczają nas także obrzęki, które występują przy co po niektórych schorzeniach nerek oraz serca.

Stosowanie soku z brzozy

Sok z brzozy charakteryzuje się bardzo specyficznym smakiem. Możemy dodać do niego sok z malin czy też miód. Na ciepło raczej go nie powinniśmy pić. Chodzi o zachowanie wszelkich składników cennych. Podczas samej kuracji, która przeciwdziała schorzeniom powstrzymać się najlepiej od czynności, jaką jest picie kaw, unikać spożywania szczawiu, szpinaku, mięsa i czekolady. W zdrowotnych celach powinniśmy pić sik z brzozy mniej więcej trzy razy dziennie. Jest to ćwierć szklani przez jakieś dwa do maksymalnie trzech tygodni. Sok z brzozy pomoże nam także usuną toksyny jak i także nadmiar wody. Pozwala nam to na cieszenie się jej promiennym oraz zdrowym wyglądem. Kuracja na pewno pomaga na zmniejszenie cellulitu. Oczywiście w momencie, gdy przez sześć tygodni pijemy jakieś trzy czwarte tegoż soku. Sok naturalny z brzozy jest także wcierką doskonałą do włosów. Jednocześnie powoduje wzmocnienie, dodanie blasku, jak i także dodatnie objętości. Możemy go zastosować na sam koniec mycia. Uzyskamy wówczas świetny połysk.